تبلیغات
پایگاه بسیج شهید تقی پور واجارگاه - هولوکاست
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

پایگاه بسیج شهید تقی پور واجارگاه
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 اسفند 1389 توسط پایگاه بسیج شهید تقی پور واجارگاه
باسمه تعالی

موضوع: هولوکاست

محور بحث: تعریف لغوی ،تاریخچه ی شکل گیری ،نقد هولوکاست ،واکنش ها

الف) تعریف :

این کلمه در اصل از زبان یونانی استخراج شده و به معنی قربانی کردن با آتش است .این واژه برای اولین بار توسط فردی به نام "الی ویزل " در سال 1942 میلادی ابداع و در محافل صهیونیستی در آمریکا مطرح گردید .

ب) تاریخچه :

در سال 1933 که نازی ها پس از به قدرت رسیدن در آلمان برتری نژادی را به عنوان ایده ی اصلی تبلیغات خود انتخاب کردند و بر مبنای آن یهودی ها ، کولی ها ، لهستانی ها ، روس ها و بسیاری ازنژادهای ناپاک وازآمیزش نژادی آنان جلوگیری به عمل آمد تا ازنظر نژادی پاک سازی صورت گیرد ، به همین منظور برخی را در اردوگاه های ویژه جای دادند.

با شروع جنگ جهانی دوم و اقدام یهودیان به جاسوسی به نفع متفّقین اقدام ضد یهودی نازی ها شدّت گرفت و گفته می شود هزاران نفراز یهودیان توسط آلمانی ها در خلال جنگ جهانی دوّم کشته شده اند .

صهیونیسم که دراواخر قرن هجدهم دراروپا متولّدشد باتأسیس کنگره ها وفراخوانی های متعدد وجمع آوری کمک های یهودیان سراسر جهان به تحکیم و تقویت اندیشه ی دولت یهود در سرزمین فلسطین پرداخت . به گفته ی بسیاری از مورّخین ، هولوکاست (یهودی سوزی ) و دامن زدن به آن موجب ترس و وحشت یهودیان گردیده و به کوچاندن آنها به سرزمین مشخص شده تسریع بخشید . حتی یهودیان و صهیونیستهای سرمایه دار با پول و اسلحه ، هیتلر را تجهیز کردند تا با یهودی سوزی او ، صهیونیستها بتوانند به تبلیغات خوبی برای صهیونیسم و اسرائیل دست بزنند . حتی توانستند پس از خاتمه ی جنگ اعداد غیر واقعی و نجومی و دروغین را از کوره های آدم سوزی مطرح کنند و به کمک مطبوعات و جراید قضیه ی آدم سوزی را جا بیندازند و به اذهان مردم القا کنند . آن ها مدعی شدند که هیتلر شش میلیون یهودی را در این کوره ها با گاز HGN خفه کرده است و آن ها را سوزانده است.بلافاصله با طرح آن در رسانه ها و بخصوص سینمای یهودی، بزرگ نمایی کردند

در مقابل این افسانه ، غرب همواره خود را از این برخورد با یهودیان سرزنش می کند و در اثر این تبلیغات و القائات ، غربی ها پذیرفته اند در مقابل این ظلم و ستم به یهودیان باید به صهیونیستها غرامت بپردازند و باید دولت اشغالگر قدس را تقویت کنند و به آن تحکیم بخشند .

قضیه ی هولوکاست در هیچ محفل علمی ، تاریخی ، مطالعاتی و تحقیقاتی تأیید نشده است.

پ) نقد هولوکاست :

بیماری "تیفوس" باعث ایجاد شبهه و تردید گردیده است ،به این صورت که در بعضی از اردوگاه های اسرا، اجساد روی هم انباشته شده در اثر بیماری مهلک تیفوس جان خود را از دست دادند و این حجم مرگ و میر که از تمامی مذاهب و ملیّت ها – نه از ملیّت یهود – بودند سرمایه گذاری کنند .

*دکتر "فرسیون " : وی برای دفاع از یهودیان و اثبات وجود کوره های آدم سوزی به تحقیق پرداخت ولی پس از سال ها تحقیق نتوانست شاهدی بر این مدعّا بیابد و سرانجام در کتاب " مقالات دکتر فرسیون " نسبت به اصل آن تردید کرد .

*"نورمن فین کنشتاین":ازمحققان یهودی مستقل،ماجرارابازی بی شرمانه دولت اسرائیل می داند.

*" رازینیه " و " ایروینگ " :از مورخان تجدید نظر طلب که سالها در اسارت گشتاپوی آلمان بودند معتقدند که این جریان از بیخ و بن دروغ است .

*" روژه گارودی ": محقق فرانسوی که به دین اسلام مشرف گردیدند ، پس از تحقیق در این زمینه ، در نهایت دروغ بودن قتل عام یهودیان را اثبات نمود و سرانجام به پای میز محاکمه ! کشانده شد . گارودی در تحقیقاتش اصالت متون تهیّه شده در مورد کوره ها ، شهادت نازی ها در دادگاه نورمبرگ و وجود اتاق های گاز HGN را با دلایل مستدل مورد تردید قرار داده و بی اساسی آنها را به اثبات رسانده است .

گارودی درکتاب"اسطوره های بنیان گذاران سیاست اسرائیل"می گوید:آنچه که ازکوره ها وآثارآن بر جای مانـده به دست آمده است ، مکـان هایی بود که مردگان مبتـلا به بیمـاری تیفوس برای جلوگیری از شیوع آن ، می سوزاندند و مسئله ی قتل عام یهودیان وسوزاندن آن ها مطرح نبوده است.درحقیقت آنچه که دراذهان مردم جهان ازتصویرکوره های آدم سوزی و اتاق های گاز هیتلر بر جای مانده تنها محصول سینمایی کمپانی های بزرگ فیلم سازی صهیونیست هاست . آن ها بدین وسیله توانسته اند تا خود را از اروپائیان طلبکار دانسته و چهره های رنجیده از خویش را ترسیم نمایند .

یهودیان با بهره گیری از دروغ هولوکاست کوشیده اند تا چهره ی زشت و تنفربرانگیز خود که به سبب رباخواری ، رشوه گیری و فساد اخلاقی در طول سالیان متمادی در ملل اروپایی ایجاد شده بود را پاک کنند و پس از آن هر حرکت ضد یهودی را به رفتار خشن نازیها منسوب نمایند . در حقیقت افسانه ی کوره ها،اهرمی در سیاست اسرائیل برای پیشبرد اهداف تجاوز کارانه شد تا با چهره ای مظلوم و به دور از موضع گیری منفی غرب ، به قتل عام مردم فلسطین و توسعه طلبی خویش بپردازد .

ت) واکنش ها :

از نظر کشورهای اروپائی و کل جهان غرب دفاع از اسرائیل یک اصل مشترک است و تضعیف اسرائیل و اسطوره های بنیانگذاری صهیونیسم خط قرمز کشورهای غربی است. به همین جهت مدعیان آزادی بیان با هر نظر و اظهار نظری با خشم و غضب برخورد می کنند.علاوه برموضع جانبدارانه ی کشورهای اروپایی وسلطه گر و آمریکا ، صاحبنظران متعدد به مخالفت و تردید هولوکاست پرداخته اند . سیاستمداران نیز در مقابل این موضوع موضع گیری داشته اند . رئیس جمهور ایران نیز از جمله کسانی است که موضع گیری مستحکمی داشته اند . آقای احمدی نژاد می گویند : " اگر آلمان و اتریش که ادّعا دارند خودشان در جنگ جهانی دوم یهودی کشی راه انداخته اند ، باید خود مشکل رژیم صهیونیستی را در واگذاری برخی از ایالت ها ی خود به آن ها حل نمایند . "

در مقابل این موضع گیری ، افراد مختلف نظریه های متفاوتی را مطرح کردند :

*کوفی عنان ، دبیرکل وقت سازمان ملل : " من از سخنان احمدی نژاد تکان خوردم . "

* وزیر خارجه ی وقت انگلیس :"چنین اظهار نظرهایی در بحث های متمدن سیاسی جائی ندارد ."

* وزیر خارجه ی وقت آمریکا :" اظهارات احمدی نژاد منزجرکننده و محکوم است ."

* شورای امنیت ، اظهارات احمدی نژاد را در مورد کشتار یهودیان محکوم کرد . "

وزارت خارجه ی رژیم صهیونیستی :" رئیس جمهور ایران تنها مشکل اسرائیل نیست ، بلکه باعث نگرانی تمامی جامعه ی بین المللی است . "

آقای احمدی نژاد ، اسرائیل را مهم ترین مانع پیش روی و دغدغه ی مشترک امت اسلامی خواند و تنها راه " خردمندانه " برای حل این مشکل " را همه پرسی ای دانست که همه ی فلسطینی های اصیل اعم از مسلمانان ، یهودی و مسیحی در آن شرکت کنند .

جان کلام اینکه صهیونیسم بین الملل می کوشد باتکیه برحوادثی مانند"هولوکاست"ویا"یازده ی سپتامبر" ضمن تبرئه واثبات خود به نفی وتضعیف ایده ها ودیده های دیگران بپردازد.ازهمین رو است که از آن علیه مکاتب ومذاهب دیگر درمحافل مختلف به تخریب و تضعیف آن می پردازد.دین مبین وعالم گیر اسلام به دلیل گسترش بی سابقه دراروپا وآمریکا مدتی است که آماج تیرخصم متخاصمان واقع شده است که تمسک به هولو کاست ویازده سپتامبربهترین محمل ومهبط برای نظام سلطه محسوب می گردد.اما افشاگری آزادی خواهان ومتفـکّران متعـهد از یک طرف ومنطق قوی وغنی اسـلام مانع عملی شدن اَمَل صهیونیسم بین الملل خواهد گردید.

تهیه کننده : کیوان رضایی

طبقه بندی: فرهنگی-اجتماعی، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ